Hostem pořadu Rozhovor byl tentokrát europoslanec Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL. A témata rozhovoru? Integrace Romů, plánovaná spolupráce se slovenským europoslancem Peterem Pollákem. Dotkneme se ale i migrace nebo básní, které Tomáš Zdechovský napsal. 

 

 

Dalším hostem pořadu rozhovor byl tentokrát aktivista Štefan Pongo. Řeč se vedla hlavně o založení Československé romské unie a plánovaném protestu v Bruselu. Sledujte! 

 

 

Dalšími hosty v rozhovoru byli tentokrát dva kandidáti do Evropského parlamentu. První je Peter Pollák ze Slovenska, který kandiduje za hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a druhý  Miroslav Rusenko z České republiky. Ten kandiduje za Romskou demokratickou stranu (RDS). 

A o čem jsme hovořili? Tak například o tom, jaké by byly jejich první kroky po případném zvolení a co by v Evropském parlamentu prosazovali. Dotkli jsme se také Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Sledujte! 

 

 

Hostem v rozhovoru pro ROMEA TV byla tenrokrát politoložka a členka Rady vlády pro záležitosti romské menšiny Edita Stejskalová.
Téma? Zmocněnec pro lidská práva, participace Romů ve veřejném prostoru i snaha o zřízení postu romského zmocněnce. 

 

 

 

Mým vůbec prvním hostem v pořadu Rozhovor pro ROMEA TV byl koordinátor pro záležitosti romské menšiny Středočeského kraje Cyril Koky.

O čem jsme mluvili? Hlavně o současných problémech Romů, o bydlení, ubytovnách a hlavně o cestách, jak z toho ven. Sledujte!

 

 

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla